Bayanlarda Menopoz Sırasında Cinsellik

Ad Details

  • Listed: 12 Nisan 2021 01:00
  • Expires: This ad has expired

Tanıtım

Menopoz, son adet döneminizden sonra tam bir yıl boyunca “resmi” olmasa da, düzensiz dönemler, yaklaşmakta olan menopoza işaret eder. Menopoza ulaşıldığında, artık doğurgan olmayacaksınız (tanım gereği) ve yaşayacaksınız:

– Vajinal kuruluk

– Sıcak basması

– Uyku bozuklukları

– Ruh hali

– Karın bölgesinde yağ artışı

– Seyrekleşen saç

– Memede dolgunluk kaybı

Eyvah! Buradaki hiçbir şey kulağa hoş gelmiyor. Ancak daha büyük endişe, tüm bunların cinsel bir varlık olmaktan çıktığınız anlamına gelip gelmediği, seksin hayatınızın önemli veya istenen bir yönü olmaktan çıkıp çıkmadığıdır. Cevap kesinlikle hayır!

Menopozdan geçerken, bazen seks arzunuz kaybolacak gibi görünüyor. Vajinal kuruluk, tatmin edici bir cinsel yaşama davet gibi görünmüyor. Bununla birlikte, birçok insan (kadın ve erkek) menopozun daha az cinsel istek anlamına geldiğine inanırken, gerçek çok daha inceliklidir. Menopozun daha az cinsel istek anlamına geldiği kesinlikle doğru değildir. Çok sayıda kadın için menopozdan sonra seks yapmak, menopoz öncesine göre daha zevkli ve hatta daha zevklidir.

Hamilelik endişesi olmadan ve hayatınızın diğer yönleriyle daha yerleşik hale gelmeden (çocuklar büyümüştür veya neredeyse öylesine, siz ve eşiniz, evlendiğinizden beri birçok kez ilk kez olan şey için nihayet yalnızdır) birçok kadın en iyi seksin tadını çıkarır. onların hayatları.

Kadın için bu hem yas tutma sürecinden hem de menopozdan geçmeyi gerektiriyordu. Ancak her ikisine de yerleştiğinde, faydaları evli bir kadının yapacağı gibi görmeye başladı. Büyümüş çocukları olmadığı için “boş yuva” deneyimi geçerli olmadı, ama o ve eşi ipotek ödemelerini bitirdi, profesyonelce yerleştiler, küçük tatillere çıkmak ve birbirlerinin tadını çıkarmak için daha özgür hale geldiler. şirket.

Yaşlanmanın genellikle cinsel olarak uyarılmış hissetmenin biraz daha uzun sürdüğü ve cinsel eylemin de aynı şekilde daha yavaş olduğu doğrudur (birçok evli kadının menopozdan sonra seksten daha fazla keyif almasının bir başka nedeni de – kocaları da daha yaşlıdır ve bu kadar çabuk orgazm olmazlar. ) Evet, cinsel istekte küçük bir azalma yaşlanma sürecinin bir parçası olabilir, ancak cinsellikteki değiş tokuş net bir artı olabilir. Yaşlanmak seksin bittiği anlamına gelmez.

Menopozdan sonra cinsel istek kaybınız devam ederse, menopozu veya “yaşlanmayı” gerekli suçlamayın. Psikolojik veya fiziksel nedenlere bakmanız gerekebilir. Ele alınabilecek başka nedenler olabilir. Yüksek tansiyonu tedavi etmek için ilaçlar (anti-hipertansif ilaçlar) veya anksiyete için sakinleştiriciler veya antidepresanlar, libido değişikliğine katkıda bulunabilir.

Kalp hastalığı, diyabet ve artrit gibi kronik durumlar, gençken mücadele etmiş olabileceğiniz aynı öz imaj gibi libidoyu azaltabilir. Günlük olarak uğraştığınız stres de aynı şekilde.

Pek çok insan, menopozdan sonra cinsel arzunun azalmasından östrojenin (kadınlık hormonu) azalmasının sorumlu olduğunu varsayar. Ancak araştırmacılar, menopoz sonrası cinselliği belirleyen en büyük faktörlerin cinselliğe, genel sağlığa ve partnerinizle olan ilişkinizin durumuna yönelik tutumları içerdiğini belirlediler. Menopoz dönemindeki kadınlarda cinselliğin azalmasından östrojen seviyeleri sorumlu değildir. Azalan östrojenin vajinal kuruluk üzerinde etkisi vardır ve bu nedenle ağrılı ilişkiye neden olur.

Kısacası, menopoz, cinselliğin ömür boyu sürecek bir gerçeklik olduğu ve genç bir kadın olarak cinselliğinizle nasıl başa çıktığınızın orta yaşlı bir kadın ve yaşlı bir kadın olarak cinselliğinizi etkileyebileceği ve etkileyeceği gerçeğine ince bir nokta koyar. Araştırmacılar, menopoz sonrası cinsel istek kaybını yaşayan tek kadınların, cinsel ilgi kaybının yaşlanma sürecinin normal bir parçası olduğuna inanan kadınlar olduğunu keşfettiler.

Kendi kendini gerçekleştiren bir kehanet hakkında konuşun!

Açıkça, menopoz cinselliğin sonu anlamına gelmek zorunda değil.

Listing ID: 129607370ed573c0

  

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply