Escort Kadın Cinsel Davranış Bozuklukları

Ad Details

  • Listed: 12 Nisan 2021 00:43
  • Expires: This ad has expired

Tanıtım

Cinsel ilişki sırasında disparoni veya ağrı, kadınlarda cinsel işlev bozukluğunun belki de en uç semptomları olan cinsel ağrı bozuklukları ile ilişkilidir. Disparoni, cinsel aktiviteyle ilişkili olan ve cinsel ilişki sırasında ve / veya cinsel ilişkiden sonra penetrasyonda ortaya çıkabilen herhangi bir tekrarlayan veya kalıcı ürogenital ağrıdır. Terim genellikle penetrasyon sırasında ağrıyı tanımlamak için kullanılır, ancak genital stimülasyon sırasında ortaya çıkabilir.

Disparoni en iyi ağrının konumuna göre tanımlanır. Ağrı, vajinal açıklık veya pelvik bölgenin derinliklerinde olduğu gibi kadının perinesinin herhangi bir yerinde olabilir ve çeşitli nitelikler ve modellerle (örneğin, temasta keskin bir bıçaklanma hissi veya gün boyunca dalgalanan ve inen kronik bir zonklama ağrısı) ).

Kadınlar için cinsel ağrının çoğu, yüzeysel disparoni (vulva, introitus ve vajinanın alt üçte birlik kısmını içeren) ve derin disparoni (servikse veya alt karın bölgesine yakın hissedildiğinde) olmak üzere iki kategoriden birine girer.

Yüzeysel Disparoni

Yüzeysel vulva ve vajina ağrıları yaygındır ve birçok nedeni vardır. Bazen ağrı vajinada veya vulvada bir veya daha fazla noktada ortaya çıkabilir. Bu bir yara izi, kızlık zarı kalınlaşması veya kronik bez genişlemesi olabilir. Bu kadın cinsel ağrı bozuklukları arasında en yaygın olanları vulvodini, vulvar vestibülit ve vajina ağrısıdır.

Vulvodini

Vulvodini, hastanın kronik ağrı, yanma, acıma, batma veya kaşıntı şikayeti ile karakterize, üretral ve rektal bölgelere uzanan, siklik olmayan, kronik vulvar rahatsızlık olarak tanımlanır. Bir kadın bu duruma sahipse, yalnızca cinsel aktiviteye kalkıştığında rahatsızlık hissedebilir veya ağrı sürekli (veya aralıklı) olabilir ve cinsel aktiviteyle sınırlı olmayabilir.

Bazı kadınlar için cinsel uyarılma tek başına, penetrasyon ve hatta fiziksel temas olmaksızın, genital bölgede meydana gelen vazokonjesyon nedeniyle ağrıya neden olabilir. Vulvar bölgesine hafif dokunuş genellikle devam eden ağrıyı şiddetlendirir. Yakın zamanda yapılan bir araştırma, vulvodininin genel popülasyondaki kadınların% 6-7’sini etkilediğini ve 30 yaşın üzerindeki kadınlarda daha yüksek bir prevalans olduğunu tahmin ediyor.

Vulvar Vestibülit

Vulvar vestibülit, vulvanın çok özel bir bölümünde meydana gelen vulvodininin bir alt kümesidir. Vulvar vestibül kızlık zarı halkasında başlar ve labia minora ile karışır. Bu alanda, bazı kadınların farklı hassasiyet noktaları vardır. Vulvar vestibüliti olan kadınlar tipik olarak vajinanın girişinde (yani vulvar vestibül) lokalize olan şiddetli, keskin, yakıcı bir ağrı yaşarlar. Bu ağrı, hem cinsel hem de cinsel olmayan uyarım yoluyla temas halinde ortaya çıkar.

Vulvar Vestibülit genellikle iltihaplanma kaynaklı koşullardan veya bazı kontrollü araştırmaların önerdiği gibi vulvar vestibülitin gelişmesinde ve / veya korunmasında rol oynayan değişmiş bir ağrı işlemesine bağlıdır. Ayrıca menopoz öncesi kadınlarda en yaygın ağrılı ilişki şekli olduğuna inanılıyor ve genel popülasyonda tahmini% 12’yi etkiliyor.

Vajinal ağrı

Vajinada hafif dokunma hissi yoktur. Vajinal ağrı en az görülen disparoni kategorisidir, çünkü duyusal sinir uçları vajinanın sadece alt üçte birlik kısmında mevcuttur. Ağrı, çoğunlukla vajina girişinde yaşanır.

Derin Disparoni

Derin disparoni genellikle pelvik ağrı veya derin itici ağrı olarak adlandırılır. Cinsel ilişki sırasında pelvik itme nedeniyle ağrıya neden olan bir durumdur. Derin penetrasyonlu ağrının yapısal veya psikolojik bir nedeni olabilir.

Disparoni nedenleri

Cinsel ağrının çok yaygın bir nedeni vajinal kuruluktur. Cinsel tepki döngüsünün heyecan aşaması, cinsel organlar için kayganlık sağlayarak vajinayı penetrasyona hazırlar. Yeterli yağlama eksikliği, vajina açıklığında ağrıya, tahrişe ve acılaşmaya yol açan sürtünmeye neden olabilir. Yağlama yetersizse vajina duvarları penetrasyonla da tahriş olabilir.

Bu nedenle vajina ağrısının nedenleri arasında doğal olarak kayganlaştırma güçlükleri bulunur; cinsel tepki konusunda bilgi eksikliği; uyarılma eksikliği; üretral problemler; menopoz sonrası atrofi; bulaşıcı veya tahriş edici vulvit ve vajinit; ameliyat veya doğumdan hemen sonra cinsel ilişki; ve çoğunlukla cinsel travmalardan kaynaklanan psikolojik endişeler.

Vulva veya vajinanın belirli bir bölgesindeki ağrı, kızlık zarı halkasının zorluğunun / kalınlaşmasının bir sonucu olabilir; eski yara izleri, lezyonlar, apseler, kronik bez büyümesi; genital herpes; ameliyat veya doğumdan hemen sonra cinsel ilişki; ve bulaşıcı veya tahriş edici vulvit ve vajinit.

Derin disparoni, kitleler veya uterus büyümesi gibi çeşitli nedenlerden kaynaklanabilir; endometriozis; pelvik enfeksiyon; ameliyat sonrası yapışıklıklar; yumurtalık tümörleri veya kistleri; vajinismus ve psikolojik kaygılar. Retrograd uterusların disparöniye neden olduğu söylense de, bunu destekleyen hiçbir kanıt yoktur. Ayrıca, çok yaygın bir neden konumsaldır, kadının partnerinin yumurtalıklara vurması nedeniyle derin bir itme.

Disparoni Tedavisi

Pek çok kadın, çeşitli nedenlerden dolayı acı çeker. Bu nedenle tedavi, işlev bozukluğunun olası nedenini tanımlamaya dayanır ve bunlar genellikle fiziksel ve psikolojik faktörlerin bir karışımıdır. Sorun tıbbi olduğunda ve tanımlanabildiğinde, tedavi oldukça basit olma eğilimindedir.

Yetersiz yağlanmaya bağlı ağrı için, normal cinsel işlev hakkında eğitim ve kayganlaştırma ihtiyacı ve zamanı, çiftlerin cinsel deneyimlerinden aldığı zevki artırmaya yardımcı olabilir. KY Jelly gibi reçetesiz satılan tamamlayıcı suda çözünür kayganlaştırıcı kullanımı, seksi daha rahat hale getirmeye yardımcı olabilir.

Postmenopozal vajinal atrofi azalmış vajinal yağlamaya neden olabilir; hormon replasman tedavisi genellikle önerilen tedavi seçeneğidir. Kontrendike değilse, östrojen içeren vajinal kremin ek kullanımı da işe yarayabilir. Menopoz dönemindeki kadınlarda tedaviye testosteron eklenmesi ek faydalar sağlar.

Vulvanın veya vajinanın belirli bir bölgesindeki ağrı, bölgeyi keşfetmek ve savunulacak uygun tedavi ve ilaç tedavisi için fizik muayene gerektirir. Maya enfeksiyonu riskini azaltmak için kadınlar dar giysilerden kaçınmalı, pamuklu külotlar giymeli ve iyi hijyen uygulamalıdır.

Bazı kadınların belirli bir rahatsızlığı olmadığını, ancak penis rahim ağzına çarptığında her zaman ağrı hissettiğini belirtmekte fayda var; Bu durum ancak daha az derin penetrasyon ile önlenebilir, bu da cinsel pozisyon değişikliği, yan yana veya kadın üstte iken veya kalçasının altında yastık kullanarak etkilenebilir. Ayrıca, ağrı pelviste derinse, nedeni pelvik enfeksiyon, endometriozis, yumurtalık tümörü veya kistler veya bir doktor tarafından araştırılması gereken başka bir durum olabilir.

Disparönisi olan bir kadında altta yatan tıbbi bir neden tanımlanmadıysa, seks terapisi yardımcı olabilir. Terapide üzerinde çalışılması gereken suçluluk, iç çatışma veya geçmişteki istismarla ilgili çözülmemiş duygular söz konusu olabilir. Her iki eşin de terapisti birlikte görmesi en iyisi olabilir. Bununla birlikte, disparoni uzun süredir devam ediyorsa veya altta yatan psikolojik faktörler düzeltilemezse, hasta bir psikiyatriste sevk edilmelidir.

Disparöninin Önlenmesi

1. İyi hijyen ve rutin tıbbi bakım bir dereceye kadar yardımcı olacaktır.

2. Yeterli ön sevişme ve stimülasyon vajinanın uygun şekilde yağlanmasını sağlamaya yardımcı olacaktır. KY Jelly gibi suda çözünür bir kayganlaştırıcının kullanılması da yardımcı olabilir. Vazelin, lateks prezervatiflerle uyumlu olmadığı (kırılmasına neden olduğu), suda çözünmediği ve vajinal enfeksiyonları teşvik edebileceği için cinsel kayganlaştırıcı olarak kullanılmamalıdır.

3. Güvenli seks yapmak, cinsel yolla bulaşan hastalıkları önlemeye yardımcı olabilir.
Gerçekten tatmin edici bir Sağlıklı Cinsel İlişkinin olanaklarını ve zenginliğini keşfetmek ve yaşamak için partnerinizi her zaman ziyaret edin. Aşkı tatmin etme ve yoğun romantik yakınlık, aşırı performans ve cinsel yakınlık için keskin Seks Sırları, ipuçları ve tavsiyeleri alın.

Listing ID: 47660736cdb5e87b

  

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply